fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар – При претрес во куќа најдени марихуана и пиштол

Објавено

на

МВР информира дека вчера (23 ноември) околу 12 часот, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Б.С. на возраст од 26 години, бидејќи при претрес извршен со судска наредба во неговиот дом билe пронајдени марихуана и гасен пиштол калибар 9 милиметри со куршум.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!