Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе 22 годишник кој украл телефон

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (16 март) околу 15.20 часот во Неготино-Полошко, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 22-годишник од ова село поради сомнение дека одзел мобилен телефон од 36-годишен жител на тетовска Голема Речица Предметот бил пронајден и вратен на сопственикот.

Се документира случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок, извести полицијата.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar ka arrestuar një 22 vjeçar i cili ka vjedhur telefon

Објавено

на

SPB Tetovë ka njoftuar se dje (16 mars) rreth orës 15:20 në Negotinë-Pollog, zyrtarë policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë arrestuar një 22-vjeçar nga ky fshat, nën dyshimin se i ka marrë celularin një 36-vjeçari banor i Reçicës së madhe të Tetovës. Sendi është gjetur dhe i është kthyer pronarit.

Rasti është duke u dokumentuar, pas së cilës do të parashtrohet parashtresë përkatëse, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена