fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе 24 годишник поради тешки кражби во куќи

Објавено

на

Вчера (31 март) околу 10 часот и 15 минути, во гостиварско Форино, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода  24-годишен жител на гостиварско Чегране, поради сомнение за негова инволвираност во две тешки кражби во куќи во ова село. Полицијата соопшти дека се расчистува и документира случајот.

Вчера исто така, во Градец, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го привеле 51-годишниот Б.Д. од Република Албанија, поради непријавено престојување на подрачјето. Албанскиот државјанин бил задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!