Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе 4 момчиња, се сомничат за кражба на автомобил

Објавено

на

Вчера (23 јануари) околу 16 часот и 10 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар  лишиле од слобода четири момчиња од Врапчиште, две на возраст од 21 и две на возраст од 22 години, поради сомнение дека претходно противправно одзеле патничко моторно возило „цитроен берлинго“, со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Н.И.(43) од тетовска Голема Речица.

„Половина час пред тоа, возилото било пронајдено и вратено на сопственикот. Се расчистува и документира случајот.“, информира СВР Тетово.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 часа

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 4 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 5 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 6 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 7 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 8 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 11 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 12 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar arrestoi 4 djelmosha, dyshohen për vjedhje të një automobili

Објавено

на

Dje (23 janar) rreth orës 16:10 minuta nga ana e zyrtarëve policorë të Departamentit të Punëve të Brendshme të Gostivarit, janë arrestuar katër djelmosja nga Vrapçishti, dy të moshës 21 dhe dy të moshës 22 vjeç, nën dyshimin se paraprakisht kanë sekuestruar në mënyrë të kundërligjshme një automjet “Citroen Berlingo”, me targa të Tetovës, në pronësi të N.I. (43vjeç) nga Reçica e madhe e Tetovës

“Gjysmë ore para kësaj automjeti është gjetur dhe i është kthyer pronarit. Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar”, njofton SPB Tetovë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена