Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе две момчиња пријавени за напад врз малолетник

Објавено

на

Вчеравечер (6 април) полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода С.Ф. (18) и 17 годишник, двајцата од Сенокосе, кои претходно биел пријавени од малолетник од Добридол, дека околу 17 часот и 30 минути на влезот во Сенокосе физички го нападнале. Според пријавеното, едниот од нив користел кожен предмет, а другиот со остар предмет му нанел повреда на ногата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што против инволвираните ќе бидат поднесени соодветни пријави, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена