fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе лице кое извршило кражба во угостителски објект

Објавено

на

Жител на селото Леуново бил уапсен поради тешка кражба. Ккао што соопшти МВР, вчера (29 октомври) во 13.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Ѓ. на возраст од 50 години, од Леуново, кој претходно извршил тешка кражба во магацин на угостителски објект во Маврoви анови, пријавена во 10 часот во СВР Тетово од сопственикот на објектот Р.С. од Маврово.

По документирање на случајот, против Р.Ѓ. ќе биде поднесен соодветен поднесок, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!