Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе лице кое крадело по дуќани

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (1 декември) во 9.45 часот во Неготино-полошко, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го привеле Н.Ќ.(31) од селото Ѓурѓевиште.

„Тој се сомничи дека извршил три тешки кражби во продажни објекти во Неготино-полошко. Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар и со него бил извршен службен разговор. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.“, извести МВР.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 49 секунди

Приведен гостиварец заради „тешка кражба“ од куќа во изградба

Спортпред 3 часа

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

Здравје и убавинапред 5 часа

Маска за регенерирање на косата која можете сами да си ја направите

Спортпред 20 часа

Почнува Европското фудбалско првенство ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Гостиварпред 22 часа

Мајка пријавила физички напад со солзавец врз нејзиниот малолетен син во Гостивар

Вестипред 22 часа

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш штом Украина ги повлече војниците и прекине кандидатурата за НАТО

Гостиварпред 23 часа

Жена од Долна Бањица повредена при гаснење на пожар

Вестипред 1 ден

Почнува муслиманскиот аџилак, се очекуваат два милиони аџии

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar ka arrestuar një person i cili ka vjedhur nëpër dyqane

Објавено

на

MPB njoftoi se dje (1 dhjetor) në ora 9.45 në Negotinë-Polog, zyrtarë policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme të Gostivarit kanë arrestuar N.Q. (31) nga fshati Gjurgjevishtë.

“Ai dyshohet se ka kryer tri vjedhje të rënda në shitore në Negotinë-Polog. Personi është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe me të është zhvilluar bisedë zyrtare. Sendet e konfiskuara janë gjetur dhe i janë kthyer pronarëve dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të përgatitet parashtresa përkatëse”, njofton MPB.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена