fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе лице поради физички напад врз роднини

Објавено

на

Вчера (3 мај) околу 19 часот и 30 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар  лишиле од слобода 38-годишен гостиварец, кој претходно физички ги нападнал неговиот 61-годишен роднина,  сопругата и ќерката на роднината, соопшти СВР.

По расчистување и документирање на случајот против лицето ќе следува поднесок.

Исто така, вчера во 15 часот во селото Врбен бил нарушен јавниот ред и мир, во што учествувале три лица на возраст од 18, 21 и 16 години, сите од ова село.

Полицијата извести дека се расчистува случајот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!