Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар приведе жена која го тепала сопругот

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера (21 март) во 15 часот и 15 минути ја лишиле од слобода Х.Ш. од гостиварско село, која  околу пладне физички го нападнала нејзиниот 43-годишен сопруг.

Во нападот, според пријавеното, таа користела и остар предмет, а оштетила и дел од покуќнината во нивниот семеен дом. Се расчистува и документира случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 12 минути

Училиштата сепак нема да работат во саботи, наставата ќе се надомести во работните денови

Гостиварпред 2 часа

Промовирана Монографија за библиотеката во Гостивар, труд на Теута Османи

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 2 часа

Граѓаните со истечени документи од 24 јули 2023 година ќе може да гласаат утре

Вестипред 3 часа

Москва: Украина загуби речиси половина милион војници

Гостиварпред 4 часа

Поддршка за 12 стари занаети во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Обид за напад и закани вчеравечер во Гостивар

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 5 часа

Упатство за гласање на претседателските избори

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 6 часа

Се распределува избирачкиот материјал на ИО во Гостивар, гласаат болни и немоќни

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Молк пред утрешните претседателски избори – Денес гласаат болни, затвореници, лица во старските домови

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar ka arrestuar një grua e cila e ka rrahur bashkëshortin

Објавено

на

SPB Tetovë njoftoi se zyrtarët policorë të Departamentit për Punë të Brendshme Gostivar dje (21 mars) në orën 15 e 15 minuta e kanë privuar nga liria H.SH. nga një fshat i Gostivarit, e cila rreth mesditës ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj 43-vjeçar.

Në sulm, sipas raportit, ajo ka përdorur një objekt të mprehtë dhe ka dëmtuar një pjesë të orendive në shtëpinë e tyre familjare. Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена