Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар пронајде малолетник пријавен за исчезнат во 2020-та година

Објавено

на

СВР Тетово информира дека ноќеска (30 март) десетина минути по полноќ, во гостиварски Градец, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар запреле патничко моторно возило „опел“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на лице од гостиварска Долна Бањица, а што го управувал 16-годишен малолетник од Скопје.

„Притоа било констатирано дека малолетникот на 25 ноември 2020 година бил пријавен дека се оддалечил од домот. Тој бил предаден на претставник од Центарот за социјални работи.“, информира полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена