Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар уапси 31-годишник поради повеќе кражби, меѓу кои и кражба на „ауди“

Објавено

на

СВР Tетово информира дека вчеравечер (20 октомври) околу 23 часот и 30 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 31-годишниот Ф.И. од гостиварско село, поради сомнение дека е извршител на повеќе кражби и тешки кражби на подрачјето, меѓу кои и вчерапријавената кражба на патничко моторно возило „Ауди А3“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на гостиварецот К.П.(26), а кое било паркирано на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар.

„Подоцна, возилото било пронајдено на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, додека кај Ф.И. пронајдени и одземени се повеќе предмети кои се наоѓале во возилото. Лицето е задржано во Полициската станица Гостивар и се расчистува и документира случајот, по што против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.“, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 55 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 2 часа

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 3 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 4 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 21 час

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена