fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар уапси лице осудено на затвор поради грабнување и дрога

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (1 април) во 14 часот во Неготино полошко полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар, врз основа на судска наредба,  привеле 46 годишен жител на селото, осуден на затворска казна за сторени кривични дела „грабнување“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“.
Тој бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!