fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пациенти се истепале на Ургентно во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер, во 21 часот и 30 минути, во СВР Тетово пријавено е дека на Ургентен центар во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која учествувале А.Б.(34) и Б.С.(27) од една и Р.К.(31), И.К.(57) и С.А.(37) од друга страна, сите од гостиварското село Дебреше, информира полицијата.

Претходно, двајца од нив, А.Б. и Р.К. физички се пресметувале на фудбалско игралиште во дворот на основно училиште во Дебреше, при што било оштетено и возилото на А.Б.

Сите инволвирани во случајот, кои по пресметката во Дебреше се обратиле за лекарска помош во Ургентниот центар, се приведени и задржани во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот и против нив ќе следуваат поднесоци.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!