Поврзи се со нас

Вести

Падна 7-ка на лото вредна околу 3 милиони евра во Србија вечерва

Објавено

на

Среќник во Србија вечерва фати 7-ка на лото и освои околу 3 милиони евра. Државната лотарија на Србија ги објави резултатите од вечерашното извлекување од кои може да се види дека паднала една 7-ка, а има и 17 добитници со 6-ки кои ќе се опарат со по околу 3.600 евра.

Како што пренесуваат српските медиуми лото ливчето со добитната 7-ка било уплатено во Белград. Комбинацијата која му донесе 3 милиони евра на добитникот е: 5, 9, 15, 19, 22, 33, 34,

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена