fbpx
Поврзи се со нас

Технологија

Падна „Месинџер“ корисниците не можат да испраќаат и добиваат пораки

Објавено

на

Милиони корисници на Фејсбук, односно на апликацијата „Месинџер“ привремено не се во можност да ја користат услугата, проблеми се пријавени низ целиот свет.

Повеќето од нив се пожалија дека не е можно да се испраќаат и примаат пораки, но и дека не можат да се поврзат со серверот и да се најават на нивните сметки. Падот на „Месинџер“ е забележан и во Македонија.

Корисници во Велика Британија, Франција и Белгија исто така имаа проблеми, а најголемиот проблем пријавија корисниците во Полска.

Досега од компанијата Фејсбук нема одговор. Во последните 24 часа пријавени се проблеми со испраќање пораки и на Инстаграм.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!