Поврзи се со нас

Гостивар

Паднале од скеле додека работеле на фасада на зграда во Долна Бањица

Вчера (5 март) во 11 часот, во СВР Тетово пријавено е дека работејќи на фасада на станбена зграда во гостиварска Долна Бањица, Х.Џ.(53) од тетовско Гајре и Ф.З.(37) од Тетово, паднале од метално скеле. и Х.Џ. се здобил со тешки, а Ф.З. со телесни повреди, соопшти полицијата.

Двајцата повредени работници пренесени се во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!