fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

„Пајакот“ прави чистка низ гостиварските улици

Објавено

на

Вечерва започна акцијата за подигнување на погрешно паркирани возила во Гостивар. Пајак службата на ЈП за паркинг и зеленило и полицијата се заедно на терен. Се подигнуваат возила од ул. Илинденска и ул. Сретко Крстески.

Несовесните возачи освен казна за прекршокот, ќе треба да платат и 1.600 денари надоместок за да си го земат возилото од плацот на ЈП.

Активностите ќе продолжат и наредниот период, особено во вечерните часови.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!