fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Парите за купените влезници за Македонија-Косово ФФМ ќе ги рефундира од утре

Објавено

на

Фудбалската федерација на Македонија ги информира сите поддржувачи и навивачки на македонската репрезентација дека од петок, 09.10.2020 до 23.10.2020 преку МК Тикетс, ќе се врши враќање на паричните средства за билетите купени за откажаниот натпревар меѓу Македонија и Косово кој првично требаше да се одигра на 23. март 2020.

Парите од купените билети ќе се враќаат на следниот начин:

Документ за идентификација и оргиналниот веќе купен билет, на следните продажни места:

Скопје:

– Билетара на градскиот стадион во Скопје во период од 9.10. до 23.10.

– Прилеп – ТА Бран –  9.10. до 23.10.

– Штип, кафе „Симбол“ –  9.10. до 23.10.

Струмица:

– Кафе бар „Концепт“  9.10. до 23.10.

 Неготино:

– Тобако Корзо

Велес:

– Унисон  9.10. до 23.10.

Охрид:

– ТА Глобус Травел  9.10. до 23.10.

Битола:

– Книжара „Литература МК“ од 13.10 до 18.10

Сите кои не се во можност или имаат проблем слободно да  искомуницираат на contact@mktickets.mk

Натпреварот меѓу Македонија и Косово на 08. октомври ќе се одигра без присуство на публика како една од мерките и препораките на македонските здравствени власти за заштита од пандемијата Ковид-19.

УЕФА во текот на изминатата седмица преку допис ги информираше националните федерации дека дозволува присуство на публика во ограничен број (1/3 од вкупниот капацитет на стадионот) и Фудбалската федерација на Македонија преку официјален допис до здравствените институции побара дозвола за присуство на публика на утрешниот натпревар, но конечната одлука во однос на присуство на публика на стадионите во нашата држава до овој момент не е променета, односно важи забраната за собири на спортските гледалишта и стадиони.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!