fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Паркинзите на училиштата во Гостивар отворени за бесплатно паркирање поради доаѓањето на печалбарите

Објавено

на

Општина Гостивар и годинава со доаѓањето на печалбарите, ја спроведува праксата паркинг просторот во училиштата, да ги отвори за бесплатно паркирање. „Бидејќи капацитетот на јавни паркиралишта во градот Гостивар не ги исполнува потребите за време на престојот на иселениците во родниот крај, исто како и во изминтатите две години, општинските основни и средни училишта и годинава ќе ги отворат портите и ќе овозможат нивните паркинзи да служат како бесплатен јавен паркинг. Ова се прави со цел да им обезбедиме на нашите сограѓани подобри услови за време на нивниот престој во татковината.“, соопштија од локалната самоуправа.

Општината апелира до возачите, во престојниот период за да се избегнат гужви во сообраќајот, да се редуцира користењето на возила во централниот дел на градот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!