fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Патот Маврово-Дебар е прооден и нормализиран за сообраќај

Објавено

на

АМСМ утрово информира дека патниот правец Маврово – Дебар е нормализиран и прооден за сообраќај за сите типови на возила. Патот вчера (10 јануари) беше забранет за сообраќај од околу 18.30 часот, поради одрони и паднати смрзнати дрвја на коловозот, кои сега се расчистени.

Во последниот извештај за состојбата на патиштата, Автомото Сојузот на Македонија наведува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози и врнежи од дожд има низ целата држава.

Според мерењата на УХМР, најмногу дожд изминатите 24 часа наврнале во Пожаране, 48 литри на метар квадратен воден талог и Тетово 39 л/м2.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!