fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пазарна инспекција Гостивар затвори уште еден локал, сопственикот лишен од слобода

Објавено

на

  МВР соопшти дека вчеравечер (13 јануари)  во 19.30 часот во Добридол, општина Врапчиште, при извршување работни задачи, полициски службеници од Полициското одделение Галате забележале дека еден угостителски објект работи по дозволеното време. При контрола, во објектот биле затекнати пет лица гости и сопственикот 47 годишник од ова село.

  Сопственикот бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Од страна на Државниот пазарен инспекторат Гостивар објектот бил затворен.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!