fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Педесет хуманитарни пакети распределени на социјални семејства во Гостивар и Врапчиште

Објавено

на

Турската Црвена полумесечина донираше хуманитарна помош за педесет семејства од социјален ризик на подрачјето на општините Гостивар и Врапчиште.

Хуманитарните пакети со прехранбени производи до семејствата ги распределија волонтери на Општинска организација на Црвен крст – Гостивар.

„Хуманитарната помош беше наменета за ранлива категорија на лица и 40 пакети беа дистрибуирани во Општина Врапчиште и селата кои ги опфаќа и тоа: Сенокосе, Калиште, Ломница, Неготино-полошко, Топлица, Добри Дол и Градец. Десет пакети се дистрибуираа на семејства во Општина Гостивар.“, информираа од Црвениот Крст.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!