Поврзи се со нас

Спорт

Пелистер убедлив против КК Гостивар 117-87

Објавено

на

Екипите Пелистер и КК Гостивар синоќа го одиграа својот прв натпревар во вториот дел од првенството. Пелистер забележа убедлива победа од 117-87.

Битолчани беа доминантни во поголемиот дел од мечот, уште во првиот дел стекнаа висока предност и истата не ја испуштија до самиот крај. КК Гостивар немаше можност да направи нешто повеќе.

Летното репрезентативно заслување на гостиварци Андреј Маслинко наместо за „бело-сините“ вчера настапи за „зелените“ предводејќи го Пелистер со 21 поен и 7 скока. 20 поени додаде Карутерс. Најефикасен на натпреварот беше Виктор Ефремовски со 36 поени.

Во следното коло КК Гостивар го пречекува МЗТ Скопје.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена