Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Перо Антиќ – Почесен и доживотен претседател на КК Гостивар

Пред почетокот на вчерашниот натпревар во Гостивар, помеѓу КК Гостивар и Работнички, се случи емотивен спортски момент за гостиварци и Перо Антиќ.

Имено, по влегувањето во трката за прв човек на МКФ, Перо Антиќ мораше да се откаже од своите акции во КК Гостивар кои ги подари на клубот и поради судир на интереси да се повлече од функцијата претседател на КК Гостивар.

Поради тие причини од страна на управата на гостиварскиот клуб, Перо Антиќ беше назначен за доживотно почесен претседател на КК Гостивар.

Претседателе, честитки и од нас!

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!