fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Перо Антиќ – Почесен и доживотен претседател на КК Гостивар

Објавено

на

Пред почетокот на вчерашниот натпревар во Гостивар, помеѓу КК Гостивар и Работнички, се случи емотивен спортски момент за гостиварци и Перо Антиќ.

Имено, по влегувањето во трката за прв човек на МКФ, Перо Антиќ мораше да се откаже од своите акции во КК Гостивар кои ги подари на клубот и поради судир на интереси да се повлече од функцијата претседател на КК Гостивар.

Поради тие причини од страна на управата на гостиварскиот клуб, Перо Антиќ беше назначен за доживотно почесен претседател на КК Гостивар.

Претседателе, честитки и од нас!

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!