fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Перо Пандилоски ги објави новата песна и спот

Објавено

на

Гостиварскиот пеач Перо Пандилоски баш како што најави за средина на ноември. Ги објави новата песна “Неверна” и новиот видео запис за истата. Спотот е сниман на неколку локации во Гостивар, Охрид и Скопје. Во режија на Даниел Јовески. На песната како веќе објавивме работеа Роберт Билбилов, Александар Тарабунов и Милан Миланов.

Зошто баш ваков наслов “Неверна”..  останува Перо да ни раскаже во некое од наредните интервјуа. До тогаш да уживаме..

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!