Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Петгодишно дете и маж се тешко повредени во несреќа на патот Гостивар-Чегране

Во сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер повредени се петгодишно дете и 33 годишно машко лице.

Според информациите од СВР Тетово, несреќата се случила околу 21 на регионалниот пат Гостивар-Чегране, во село Чегране, а во неа учествувале: патничко возило „Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот А.А. од село Чегране и мотоцикл „Јијинг“ без регистарски ознаки, управуван од 33-годишниот Л.Ј. од село Волковија, тетовско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле петгодишно дете-сопатник на мотоциклот и мотоциклистот Л.Ј. кои биле пренесени во болницата во Гостивар. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!