fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Петмина повредени во судар на три возила на патот Тетово-Гостивар

Објавено

на

Вчера (11 јануари) во 17. 45 часот на автопатот Тетово – Гостивар, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „бмв“ со словенечки национални ознаки, управувано од А.Л.(35) од Тетово во кое сопатници биле Ф.Х.(42) од село Пирок, Д.Ф.(50) од село Горно Палчиште, и С.М.(40) од село Пирок, патничко моторно возило „ауди“  со хрватски регистарски ознаки управувано од С.С.(46) од село Порок, тетовско и патничко моторно возило „рено“ со словенски регистарски ознаки управувано од Б.Б.(41) од село Неготино Полошко.

МВР информира дека по незгодата на А.Л., Ф.Х., Д.Ф ,С.М. и С.С. им е укажана лекарска помош во Клиничка болница Тетово, каде кај Ф.Х. и С.С. се констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!