fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Петокот е неработен ден за православните, понеделникот за сите граѓани

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика, соопшти дека дека согласно со Законот за празниците 26 април 2019 година (петок), Велики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, додека 29 април 2019 година (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар е неработен ден за сите граѓани во земјава.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!