Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Петокот е неработен ден за православните, понеделникот за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика, соопшти дека дека согласно со Законот за празниците 26 април 2019 година (петок), Велики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, додека 29 април 2019 година (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар е неработен ден за сите граѓани во земјава.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!