fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Пежо има ново „лавче“

Објавено

на

Најстарата преживеана марка на автомобили во светот го потврдува својот бренд и карактер со ново лого и свртува нова страница во својата историја.

Peugeot има десет последователни логоа, сите имаат амблем на лав. Вчера беше претставена, единаесеттата верзија, уште помодернизирана, поквалитетна и поелегантна, креирана од Peugeot Design Lab, глобално студио за дизајн на Peugeot.

По целосното редизајнирање на своите возила во изминатите 10 години, Peugeot исто така го редизајнира своето лого за да оди во чекор со своите производи.

На почетокот на 2021 година, со лансирањето на палетата што ќе го претстави новиот Peugeot 308, со нова веб-страница и создавањето на Stellantis, ѕвездите се порамнети.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!