Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ПИСМА: Читатели реагираат на неконтролирано палење на огнови во Гостивар

Читатели на Gostivarpress.mk во неколку наврати ни пишуваат за неконтролирано палење на огнови на јавни површини низ градот и околината. Во последната реакција гостиварец ни испрати фотографија од пожар кој настанал од запален отпад, близу железничката станица. Огнот се проширил и ја зафатил и бандерата, по што интервенирала и Протвпожарната единица. Граѓаните се загрижени од ваквото неодговорно однесување на поединци, кое може да предизвика големи опасности и сериозни последици, и бараат надлежните институции соодветно да реагираат.

Пред неколку дена, гостиварци беа видно вознемирени од густ црн чад од запалени камионски гуми, што се издигна над градот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!