fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ПИСМА: Глутница кучиња сеат страв на една од најпрометните крстосници во Гостивар

Објавено

на

Во рубриката Писма пренесуваме реакција на читател на Gostivarpress.mk, кој алалрмира за глутница на кучиња скитници, кои веќе подолго време имаат запоседнато еден од најпрометните делови на градот и се постојана опасност за жителите на Гостивар.

„Кучињата се тука деноноќно, глутница од 15 кучиња се постојана опасност за сите, посебно за велосипедистите и пешаците кои нема да ги забележат навреме, напаѓаат одеднаш и самото лаење и ‘ржење се трауми за поминувачите, нарочно опасни се во ноќните часови кога има помалку возила. Тука се цело лето, срамота, луѓето бегаат наоколу не може улица да се преминат од кучиња скитници и тоа во централно градско подрачје, институциите да преземат нешто додека не е прекасно“, предупредува читателот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!