Поврзи се со нас

Писма

ПИСМА: Гостиварци алармираат за постојано палење на ѓубре на градскиот пазар

Читателка на Gostivarpress.mk ни испрати фотографија од запалено ѓубре на големиот градски пазар со реакција дека ова е постојана појава која им го загорчува секојдневнието на жителите од околните згради.

„Ова се случува постојано, се собира сметот од пазарот и се пали. Не можеме ниту прозор да отвориме, ниту алишта да оставиме да се сушат надвор. Има многу чад и мириса неподносливо. Ова е реакција на многу граѓани што живеат во блиските згради. Неколкупати сме се јавиле во пожарна, но велат дека не можат да влегуваат внатре, не е во нивна надлежност. Бараме некој да преземе мерки и да го спречи палењето“, ни пишува читателката.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!