fbpx
Поврзи се со нас

Писма

ПИСМА: Гостиварци алармираат за постојано палење на ѓубре на градскиот пазар

Објавено

на

Читателка на Gostivarpress.mk ни испрати фотографија од запалено ѓубре на големиот градски пазар со реакција дека ова е постојана појава која им го загорчува секојдневнието на жителите од околните згради.

„Ова се случува постојано, се собира сметот од пазарот и се пали. Не можеме ниту прозор да отвориме, ниту алишта да оставиме да се сушат надвор. Има многу чад и мириса неподносливо. Ова е реакција на многу граѓани што живеат во блиските згради. Неколкупати сме се јавиле во пожарна, но велат дека не можат да влегуваат внатре, не е во нивна надлежност. Бараме некој да преземе мерки и да го спречи палењето“, ни пишува читателката.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!