fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ПИСМА: Граѓани со благодарност до ЈП за зеленило за новите дрвца околу зградите

Објавено

на

До нашата редакција денес стигна порака од граѓани кои живеат во станбениот комплекс  на ул. „Мара Угринова“ близу автобуската станица во Гостивар. Тие сакаат јавно да го пофалат ангажманот на Јавното претпријатие за паркинзи и зеленило, чии екипи утрово работеле на уредување на просторот пред и околу зградите, со садење на нови садници.

„Како станари сме многу задоволни од овој потег на претпријатието и искрено им благодариме што го оплеменија просторот. Нови зеленила ни се повеќе од потребни“, наведоа граѓаните.

ЈП за паркинг и зеленило периодов почна со поинтензивно пролетно уредување на зелените површини низ градот и околината.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!