fbpx
Поврзи се со нас

Писма

ПИСМА: „На 5 минути од центарот на Гостивар живееме во дупки и кал“

Објавено

на

До редакцијата на Gostivarpress.mk стигна реакција од читателка којашто живее на бул. „Браќа Ѓиноски“, во близина на судската зграда и на пет минути оддалеченост од центарот на градот.

Читателката, Ѓорѓиеска Деспина побара јавно да го искаже проблемот со кој се соочуваат жителите во овој дел на градот, во кој има 30-тина куќи.

„Долго време живееме заедно Македонци, Албанци, Турци и Роми без никаков друг проблем, единствен проблем со кој се соочуваме е несредената улица. Се наоѓаме на 3 минути од општина и 5 минути од центарот на градот. Срамно е во 21 век, во централно подрачје да живееме во улица без асфалт, целата со дупки, кал и земја. Неколкупати ги имаме исконтактирано градоначалниците и претходните и актуелниот, но до сега добивме само ветувања кои не се исполнуваат“, објаснува Ѓорѓиеска.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!