fbpx
Поврзи се со нас

Писма

ПИСМА: „На 5 минути од центарот на Гостивар живееме во дупки и кал“

До редакцијата на Gostivarpress.mk стигна реакција од читателка којашто живее на бул. „Браќа Ѓиноски“, во близина на судската зграда и на пет минути оддалеченост од центарот на градот.

Читателката, Ѓорѓиеска Деспина побара јавно да го искаже проблемот со кој се соочуваат жителите во овој дел на градот, во кој има 30-тина куќи.

„Долго време живееме заедно Македонци, Албанци, Турци и Роми без никаков друг проблем, единствен проблем со кој се соочуваме е несредената улица. Се наоѓаме на 3 минути од општина и 5 минути од центарот на градот. Срамно е во 21 век, во централно подрачје да живееме во улица без асфалт, целата со дупки, кал и земја. Неколкупати ги имаме исконтактирано градоначалниците и претходните и актуелниот, но до сега добивме само ветувања кои не се исполнуваат“, објаснува Ѓорѓиеска.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!