Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 22/11/2018

ПИСМА: Нечиста вода и фекалии по улица близу училиштето во Циглана

Читател на Gostivarpress.mk од населбата Циглана ни испрати реакција за проблем со кој се соочуваат, како што рече два месеци.

„Се работи за пукната цевка од канализација, поради која насекаде течат фекалии, нечистотија и се шири неподнослива смрдеа. Ова е на само 30 метри од училиштето во населбата и од тука секој ден поминуваат децата. Ваквата состојба трае веќе два месеци. Пријавивме и во водовод и во општината, никој до сега не реагираше. Ви пишуваме со надеж дека некако ќе ни се помогне.“, стои во пораката на читателот со која ни испрати и неколку фотографии.

 

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*