Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ПИСМА: Палење ѓубре, чад и смрдеа на градскиот пазар во Гостивар

Читател на Gostivarpress.mk ни испрати фотографија од палење на ѓубре на градскиот пазар во Гостивар.

„Оваа појава е присутна скоро секојдневно особено после пазарниот ден, вторник, кога се собира целиот смет и се чисти со палење. Зарем е ова дозволивo и зарем е хумано сите што живеат кај зградите да дишат чад и канцероген воздух во 21-век? Треба веднаш да се престане со оваа пракса, целиот смет од пазарот треба да се депонира, а не да се пали.“, реагира читателот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!