Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 18/09/2018 | 19:20

ПИСМА: Реакција од населба Бањешница – ѓубрето стои четири недели

Читателката на Gostivarpress.mk, Илинка Матеска Максимоска која живее во гостиварската населба Бањешница ни испрати реакција во која стои дека, заедно со други граѓани од тој дел се револтирани, затоа што отпадот не е подигнат од пред куќите четири недели наназад.

„Точно четири недели, Јавното комунално претпријатие нема поминато да го собере ѓубрето. Се случувало и порано да ги нема по две недели, но ова е веќе претерано.“, напиша читателката и побара брза реакција и подигнување на насобраното ѓубре од страна на Комуналец.

 

Напишете коментар

Close