Поврзи се со нас

Гостивар

ПИСМА: Семафорите кај Здуње не работат, граѓани алармираат на опасност

Објавено

на

Сообраќајната сигнализација на крстосницата кај село Здуње на магистралниот пат Гостивар – Кичево не функцинира подолго време и тоа ги доведува во голема опасност сите што го користат патот, алармираа читатели на Gostivarpress.mk, коишто секојдневно имаат потреба да поминат низ крстосницата.

„Семафорите не работат веќе три недели и се создава вистински хаос, секое преминување и вклучување е стресно и носи огромен ризик, особено кога има поголема фреквенција на возила. Ситуацијата е навистина алармантна и мора да се преземат мерки. Има застои во сообраќајот, одредени возачи не се држат до никакви правила, неопходно е да надлежните да реагираат пред да се случи некоја сообраќајна несреќа“, велат читателите.

Крстосницата кај гостиварско Здуње важи за црна сообраќајна точка, каде често се случуваат несреќи. Поставувањето на семафорите беше во насока на поголема безбедност.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 3 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 5 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 5 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 7 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена