fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ПИСМА: Уринирање во градскиот парк во Гостивар среде бел ден и ѓубре по улица

Објавено

на

Од читатели на Gostivarpress.mk пристигнаа неколку фотографии од градот кои укажуваат на несовесно и срамно однесување.

Читателка ни испрати фотографија на маж кој уринира во градскиот парк, за која нагласи дека е направена вчера околу 14 часот, кога наоколку во паркот играле групи деца. „Ова се случува пред очите на нашите деца“, реагира читателката со згрозеност.

Друга фотографија на која се гледа расфрлано ѓубре по улица во централното градско подрачје, утрово ни испрати читател од Гостивар. „Ве молам да ја објавите оваа фотографија од улица „ЈНА“ да се подигне свеста, да не се фрла ѓубрето насекаде, а надлежните да преземат мерки“, напиша читателот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!