fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ПИСМА: Жителите на Зубовце реагираат дека четврти ден се оставени без вода

Објавено

на

Читатели на Gostivarpress.mk од селото Зубовце, Општина Врапчиште, испратија реакција во која наведуваат дека во селото нема вода повеќе денови. Граѓаните се револтирани поради тоа што се оставени без вода толку долго време и велат дека воопшто не биле известени за прекин во водоснабдувањето.

„Ова е срамно. Во 21 век да немаме вода четврти ден и тоа без никакво појаснување и информација. Се јавуваме во водовод да ги прашаме и слушаме само мизерни изговори, дека цевките биле полни со воздух, дека наскоро ќе дојде вода, но еве капка вода нема од четвртокот. Ако се сопрени вентилите, треба да обезбедат цистерни. Водата ни треба за се`. Почнуваме да се прашуваме дали ова намерно се прави. На ист водовод се Врапчиште, Галате и Зубовце. Во другите села колку знаеме водата не е сопрена, само во нашето и тоа веќе четири дена. Оставени сме да се снаоѓаме како знаеме и умееме без основното нешто за живот“, се вели во реакцијата од жители на Зубовце.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!