Поврзи се со нас

Гостивар

ПИСМА: Жителите на Зубовце реагираат дека четврти ден се оставени без вода

Читатели на Gostivarpress.mk од селото Зубовце, Општина Врапчиште, испратија реакција во која наведуваат дека во селото нема вода повеќе денови. Граѓаните се револтирани поради тоа што се оставени без вода толку долго време и велат дека воопшто не биле известени за прекин во водоснабдувањето.

„Ова е срамно. Во 21 век да немаме вода четврти ден и тоа без никакво појаснување и информација. Се јавуваме во водовод да ги прашаме и слушаме само мизерни изговори, дека цевките биле полни со воздух, дека наскоро ќе дојде вода, но еве капка вода нема од четвртокот. Ако се сопрени вентилите, треба да обезбедат цистерни. Водата ни треба за се`. Почнуваме да се прашуваме дали ова намерно се прави. На ист водовод се Врапчиште, Галате и Зубовце. Во другите села колку знаеме водата не е сопрена, само во нашето и тоа веќе четири дена. Оставени сме да се снаоѓаме како знаеме и умееме без основното нешто за живот“, се вели во реакцијата од жители на Зубовце.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!