fbpx
Поврзи се со нас

Писма

Писмa: Реставрирање на саат-кулата

Објавено

на

“По којзнае кој пат во последниве 3,4 години започнува реконструкција, реставрација на Саат кулата во Гостивар. И секогаш помпезно со министри со јавни фаци и најави како да прават чудо. Ве замолувам да ги подсети некој од тие толку загрижени луѓе за нашата саат кула. Да купат и две батерии да почне и часовникот да работи некогаш.. Поздрав”

Златко 15.10.2016

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!