Поврзи се со нас

Бизнис

Пица ресторан ПРОНТО – вистинско место за гурмани

Објавено

на

Без разлика дали во трка со обврските, сте само за оброк набрзина или имате време подолго да уживате во храната, Пица-ресторан Пронто со единствените специјалитети е  предодреден за вистински гурмански искуства. На само 7 километри од Гостивар, во надалеку познатиот Вруток пица-ресторан Пронто е уникатно катче, кое без сомнеж ќе ги задоволи апетитите и на најпребирливите гурмани.

Како ретко каде, во Пронто на едно место може да се најде врвна италијанска кујна, традиционална скара, домашни специјалитети.

Италјанската кујна овозможува откривање на разни вкусови, што е вистински предизвик за креативниот тим на овој пица-ресторан, подготвена со големо трпение и љубов кон италијанската традиција и храна.

Ресторан Пронто се посебно горди на националната кујна, специјалитети подготвени со многу љубов и страст на модерен, традиционален и инвентивен начин, скара на жар, печење во фурна, тава, топено сирење во лепче и уште многу други вкусни специјалитети. Повеќето специјалитети кои може да ги пробате во Пронто се оригинални дела на Chef Димитар, кој е одговорен за целосниот третман на храната.

„Вкусот на традиционалната кујна ни е вистински приоритет. Се грижиме секој гостин кој го посетил нашиот ресторан да почувствува комплетно уживање во храната“, вели тимот на Пронто.

Во менито секако не изостанува ниту рибата. Подготвена на скара или во фурна на својствен и незаменлив начин.

Беспрекорна услуга и пријатната атмосфера се дополнителна причина да се посети овој ресторан. Со капацитет од 150 луѓе претставува идеално место за вашите семејни прослави и коктели од секаков вид.

За одмор од градската гужва, за викендите со староградска музика, терасата на ресторанот ви нуди мир и опуштена атмосфера на традиционален, боемски начин.

Pizza Ristorante “PRONTO”, с.Вруток – Гостивар,
078 367 808

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена