Поврзи се со нас

Гостивар

Планиран прекин на струјата утре во повеќе улици во Гостивар

Објавено

на

ЕВН информира дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, утре (29 март) ќе има прекин на струјата во дел од Гостивар. На листата на планирани исклучувања се:

-Во периодот од 8 часот и 40 минути до 13 часот и 30 минути дел од ул. 18 Ноември, ул. Ново Маало и дел од ул. ЈНА

-Во периодот од 9 часот до 15 часот дел од ул. Живко Брајковски, дел од ул. Трајко Јованоски, дел од ул. Никола Тесла, дел од ул. Вардарска.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена