Поврзи се со нас

Гостивар

Планирани прекини на струјата на подрачје на Гостивар утре и задутре

Објавено

на

Електродистрибуција информира дека екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локации во гостиварскиот регион, поради што во следните два дена ќе има прекини на струјата.

Утре (2 мај) без струја од 9 до 13 часот ќе останат корисниците во дел од селото Здуње (област кон Дебреше), додека од 12 до 15 часот ќе нема струја во дел од Чегране (област кон Корито).

Во среда (3 мај) во периодот од 8.30 до 14 часот ќе има прекин на електричната енергија на ул.Тоде Богданоски, дел од ул.Младен Грујоски и дел од ул.Младен Симоноски.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена