Поврзи се со нас

Гостивар

По 10 часа се намали нивото на штетни честички во воздухот во Гостивар

Мерната станица од државниот мониторинг систем за квалитет на воздухот во Гостивар, при последното мерење на загадувањето претпладнево во 11 часот покажува 197 микрограми на метар кубен, ПМ10 честички.

Податоците од овој мерен инструмент утрово покажуваа алармантни бројки на максимална загаденост. Нивото на ПМ10 беше 983 мг/м3 во континуитет од 2 часот после полноќ ноќеска, до 9 часот утрово.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!