fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

По подолго време Гостивар денес без ниту еден новозаболен со ковид, оздравеле 17 пациенти

Објавено

на

По подолг период, регионот на Гостивар денес е без ниту еден новозаразен со корона. Освен ова, уште една добра вест е што 17 пациенти се евидентирани како оздравени.

Во продолжение извештајот на МЗ, за состојбата со коронавирусот во Македонија.

Во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 46
-Куманово 17
-Дебар 3
-Штип 13
-Прилеп 12
-Тетово 11
-Струга 4
-Велес 3
-Битола 4
-Охрид 2
-Кавадарци 2
-Гевгелија 2
-Струмица 3
-Крива Паланка 2
-Радовиш 2
-Кочани 7
-Пробиштип 1
-Македонски Брод 2
-Пехчево 6
-Берово 4
-Виница 3
-Делчево 12
-Кратово 2
-Свети Николе 3

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 224 оздравени пациент од:

-Скопје 59
-Куманово 34
-Дебар 28
-Штип 15
-Прилеп 6
-Тетово 6
-Струга 6
-Велес 4
-Битола 1
-Охрид 6
-Кавадарци 6
-Гостивар 17
-Радовиш 1
-Кочани 1
-Пробиштип 1
-Демир Хисар 7
-Македонски Брод 6
-Берово 2
-Виница 7
-Делчево 1
-Свети Николе 1
-Кичево 4
-Неготино 5

Досега во земјата се направени вкупно 153.462 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14762, бројката на оздравени пациенти е 11965, на починати е 606, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2191.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!