fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Почина Љубисав Иванов Ѕинго

Објавено

на

Во 84-тата година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, претседател на Социјалистичката партија, поранешен пратеник во Собранието и поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија, прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федерација на Македонија. Веста за неговата смрт ја пренесе Фудбалската федерација на Македонија. Во пораката на сочувство на претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини се вели:

„Македонскиот фудбал денес го загуби еден од своите најдобри и најважни фудбалски работници во својата историја. Ми беше чест што го познавав и соработувавме со Љубисав Иванов – Ѕинго, а навистина е безпредметно воопшто да набројуваме со што сѐ го задолжи нашиот фудбал и Фудбалската федерација на Македонија. 

Наша должност е да продолжиме по патот кој тој го трасираше. Да се грижиме за федерацијата и луѓето, да се грижиме за македонскиот фудбал.

Во име на Фудбалската федерација на Македонија и целото фудбалско семејство, изразувам најдлабоко сочувство до семејството на Љубисав Иванов – Ѕинго.“

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!