Поврзи се со нас

Вести

Почина музичката икона Тина Тарнер

Објавено

на

По тешко и долго боледување, денеска почина легендата на светската музичка сцена, американската пејачка Тина Тарнер. Кралицата на рокенролот почина на 83 годишна возраст, во нејзиниот дом во Цирих, Швајцарија.

Тарнер остави траен белег во музиката. Се смета за една од најпопуларните светски изведувачи и за најуспешен женски рок-уметник на сите времиња, со продажба на близу 200 милиони копии од нејзините албуми.

Некои од нејзините големи хитови кои остануваат безвременски се: „Simply The Best“, „What’s Love Got To Do With It“, „Golden Eye“…

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена