fbpx
Поврзи се со нас

Музика

Почина пејачката Љупка Димитровска

Објавено

на

По кратка и тешка болест. синоќа на 70 годишна возраст почина пејачката Љупка Димитровскa. Својата најголема популарност ја стекнала во 1970-те и 1980-те години. Еден од нејзините најголеми хитови е мелодијата Ѕвонат ѕвонат изведена 1990 г. на „Макфест“ во Штип. Како и ‘Та твоја барка мала’, ‘Ја га хочу, а он мене нече’, ‘Године нису важне’, ‘Љутиче се моја мајка’, ‘Нема више љубави’…

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!