fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Почина славниот екс ју пејач Кичо Слабинац

Објавено

на

Музичката легенда на бившите ју простори, Крунослав Кичо Слабинац почина утрово на 76 годишна возраст. Хрватските медиуми јавуваат дека неговата здравствена состојба се влошила по последната операција на срцето и организмот не издржал.

Кичо Слабинац е роден во Осјек, а на балканските простори стана музичка ѕвезда во седумдесеттите години од минатиот век. Беше познат како пејач, композитор, аранжер, со бројни настапи и победи на фестивали.

Најпознатиот негов хит Поради една убава црна жена (Због једне дивне црне жене), останува да живее како евергрин.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!